Maden Pelet Makinaları

Talaş Pelet , Prina Pelet , Gübre Pelet , Maden Pelet , Kepek Pelet , Yem Pelet , Çay Pelet , Leonardit Pelet , Organik Gübre Pelet ve her türlü orman atıklarının Pelet üretiminde kullanabileceğiniz makinalardır.

PELET MAKİNA SEÇENEKLERİ REDİKTÖR ŞANZUMANLI,DİREK BAĞLANTILI ve KAYIŞ İLETİM SİSTEMLİ
MOTOR GÜÇ SEÇENEKLER 7,5 kW - 11 kW - 22 kW - 30 kW - 37 kW - 45 kW - 55 kW - 90 kW
YEM PELET ÜRETİM KAPASİTELERİ 400 ile 5,000 kg/SAAT
TALAŞ PELET ÜRETİM KAPASİTELERİ 50kg ile 1000 kg/SAAT
PELET ÇAPLARI Φ3-20mm
ÇALIŞMA VOLTAJI 380v, 50Hz, 3 faz

Günümüzde yüksek enerji maliyetleri ve küresel ısınma dünya çapında bir sorun olmaktadır. Buna karşın yinelenebilir enerji kaynaklarının değerlendirilmesi için yeni teknolojiler geliştirilmiş ve var olan metotlar çeşitlendirilmiştir. Orman artıkları, ahşap toz ve talaşları ve üretim artığı olan masif artıkların değerlendirilmesi bu kapsamda yinelenebilir enerji kaynakları çevriminde yer almaktadır.

Bu noktada en mükemmel örnek ısı enerjisi üretimi için yüksek kaliteli pellet üretim teknolojisidir.Ahşap Pelletleri,metan gazı emisyonuna sebep olan fosil yakıtların aksine Küresel Isınmayı Önleme konusunda 2 kat fazla pozitif etkiye sahiptir.

Ahşap Pelletler, kuru ve homojen partikül büyüklüğüne sahip ağaç talaşlarının, yüksek yoğunlukta sıkıştırılarak, yüksek kalorifik değere, kolay taşınabilirliğe sahip ve otomatik yakmaya uygun formda küçük silindirik granül yakıtlara çevrilmiş yinelenebilir, temiz bir alternatif yakıttır.